13 Temmuz 2018, 22:14 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

TOPUNUZ GELİN

TOPUNUZ GELİN

Bisimit

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 133047kez okunmuştur

1- İstanbul Borsasında orta ve büyük ölçekli işlem yapan herkesi cep telefonlarından arayıp, doların yükseleceği ve ellerindeki TL yi satışa çıkarmaları gerektiği hususunda uyarıyorlar.

Arayan numaralardan biri: +44 20 3150 0245 (Londra)

Toplandıkları site:https://tr.investing.com/currencies/usd-try-commentary/

2-Londra Borsası, Borsa İstanbul'u daha kundaktayken öldürmek istiyor. Bu olay akıllara İslâmi yönetim biçiminin tarihte neden ortaya çıkmadığı hikayesini de anlatıyor. Bilmeyen kardeşlerim için anlatayım.

3- İmamı Şafii hazretlerine İslam'da Devlet yönetim biçimi neden kesin çizgilerle belirlenemedi diye soruyorlar. İmamı Şafii cevap veriyor; İslam'da Devlet yönetim biçimi Peygamber Efendimiz sav ile doğdu. Hz. Ebubekir ile nefes aldı. Hz. Ömer ve Osman döneminde kundağa sarıldı.

4- Hz. Ali döneminde ise Hz. Ali ile beraber kundaktayken katledildi. Bu yüzden ne Devlet modelimiz ne finans modelimiz ne toplum modelimiz tam olarak oturtulamadı. Kafirlerin hedefi hep bizi kundaktayken vurmak. Karşı karşıya savaş meydanında kazanacakları hiç bir şey yok!

5- Elbette her açıdan olduğu gibi ekonomik açıdan da en iyi olmak için mücadele etmek zorundayız. Size bir husus daha anlatacağım. Çok ama çok önemli. Allah rızası için okuyun, okutun. Bu husus üzerinden iki portre çizeceğim. Hangisi olacağınıza siz karar vereceksiniz!

6- Sizlere bu hususu bu fotoğraf üzerinden anlatacağım. Bu fotoğrafa çok iyi bakın. Balkan Savaşından dönen bir askerin fotoğrafı ama bu fotoğrafa daha iyi baktığınız zaman Vatanperverlik ve İhaneti bir arada göreceksiniz. Malesef, malesef...

7- Bir yanda her şeyden vazgeçip cepheye koşmuş, savaşmış, ölmüş, öldürmüş, kanamış, yaramış, yaralanmış ve mahzun bir asker. Diğer tarafta kahvelerde oturan, takım elbiseli, geçmişini, kimliğini unutmuş, cebi dolu vatan hainleri. Aynı memleketin, iman ve zifir kokusu...

8- Biz bu fotoğrafta hangisi olacağız? Sonu insanın mağlubiyeti de olsa Allah gâlip olsun için savaşmaya koşanlardan mı yoksa kahve köşelerinde piposunu tüttürüp, önünden geçen savaş gazisine küçültücü gözlerle bakan it soyundan mı? Ne vatanseverlik yenidir, ne kahpelik...

9- Kardeşlerim sizlere "Kod Adı: Yeryüzü Operasyonu" yazımda Kıbrıs meselesi ve İngiltere'nin talebini anlattım. Bu kıvılcımın çıkaracağı yangın daha başlamadı. Bu yangını söndürmek için Devlete lazım olan hafızasını tazelemektir ve bütün imkanlar bu yönde seferber edilmiştir!

10- Devlet üzerine düşeni kanlarımız pahasına yapacaktır ve yapmak zorundadır. Bu sistemin parçası olmamak için 1. Dünya harbinde yüz binlerce şehit verdik. Şimdi milyonlarca hazır olma vaktidir. Ceddimizin pervasızlığından bir adım geride olmayacağımızı öğretmeliyiz.

11- Şimdi son kaleden, ilk kıbleye doğru haykırın. İlk kıbleden çıkacak olan sesin yankısı son hedefimizi bulsun. Roma'yı, Londra'yı ayağa kaldırsın. Başkomutanın dediği gibi;TOPUNUZ GELİN.

And içtik. Vazgeçmek yok. And içtik. Son damlasına kadar. And içtik. Allah'a kadar...


 Çamlıhemşin Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Çamlıhemşin Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]