24 Nisan 2018, 18:36 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

CHP ve İyi seçmenine “tıpış tıpış” deniyor

CHP ve İyi seçmenine “tıpış tıpış” deniyor

Hilal Kaplan

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 13435kez okunmuştur

Erken seçimin ilan edildiği gün, yabancı bir gazeteci, CHP'nin Akşener gibi sağ profile sahip birini aday göstermesinin zor olacağını söylemişti.
"CHP, Kılıçdaroğlu başa geldiğinden beri bir kimlik karmaşası içinde. Ekmeleddin İhsanoğlu da sağ-muhafazakâr gelenekten geliyordu ama aday gösterdiler. Gül ya da Akşener olması CHP için fark etmez; Kılıçdaroğlu aday olup koltuğunu kaybetmesin de onlar için gerisi teferruat" demiştim. Nitekim öyle de oldu.
Kılıçdaroğlu, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimindeki adayları Ekmeleddin İhsanoğlu için de, "Son derece kibar, tevazu sahibi, bilgili bir insan. Toplumun her kesimini kucaklar" diye övgüler düzmüştü. Geçen hafta İhsanoğlu, Erdoğan'a oy vereceğini açıkladı. 2014'te Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla "tıpış tıpış" sandığagidip İhsanoğlu'na oy vermesi söylenen CHP'liler ne hissetmiştir, kim bilir...
Ama Kılıçdaroğlu'nun umrunda mı dersiniz, hayır. Zira Kılıçdaroğlu'nun,CHP'nin başına geçtiği günden bu yana tek bir öncelikli hedefi vardı ve bu seçim kazanmak değil, önce kendi koltuğunu korumaktı. Bu yüzdenseçimlerde gösterilmeyen cevvallik, parti kongrelerinde gösterildi.
CHP, referandumdan bu yana ayak sesleri duyulan, Ak Parti'nin her hafta ayrı bir kongre yaparak yenilendiği süreci, kendi içindeki karışıklıklar ve denge siyasetiyle tüketti. Bu yüzden "Hodri meydan!" diyerek çağrı yaptıkları erken seçime kendileri hazırlıksız yakalandı.
Şimdi de CHP'li 15 milletvekili istifa ederek İyi Parti'ye katılacaklarını açıkladılar. Bu hamleyle İyi Parti'nin Meclis'te grup kurarak seçime girmesi sağlanacak. Akşener böylece 100 bin imza toplamasına gerek kalmadan aday olabilecek. Yüksek Seçim Kurulu da İyi Parti'nin parlamento seçimlerine katılabileceğini açıklamıştı.
Çok iyi oldu! Türkiye'nin 15 Temmuz sonrası virajları başarıyla aldığı bir dönem yaşadık. Ama artık aracı tam istikâmetine sokma dönemi geldi. Bu sürece girerken, toplumun tüm kesimlerinin demokratik bir seçim süreci yaşandığını hissetmesi ülkece kazancımız olur.
Afrin'e harekât başladığında "kefen giymiş tosunlar" diye bekâmücadelemizi sulandıran Akşener ile "Afrin merkeze girilmesin" diyeyalvaran Kılıçdaroğlu bence birbirlerine çok yakıştılar. Olan Akşener'imilliyetçi-muhafazakâr, Kılıçdaroğlu'nu sol-ulusalcı sanan seçmen kitlelerine oldu ama bir yerden sonra da uyanmak lazım, değil mi?!

Sabah


 Çamlıhemşin Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Çamlıhemşin Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ANKET

YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

KEVSER YAPI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]