25 Şubat 2018, 10:07 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

CHP’nin baraja itiraz etmesinin asıl sebebi!

CHP’nin baraja itiraz etmesinin asıl sebebi!

Erem Şentürk

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 13787kez okunmuştur

AK Parti ve MHP’nin “Cumhur İttifakı” adıyla hazırladıkları seçim ittifakı teklifi Meclis’e gelir gelmez CHP hemen kürsüye koşup itiraz etti.

Neye itiraz ediyorlar, neresine itiraz ediyorlar diye baktınız mı? Baraja itiraz ediyorlar. Niye itiraz ediyorlar? Demokrasi, temsiliyet çeşitliliği için mi? Hiç alakası yok. Mesele başka, mesele CHP’nin köşeye sıkışmış olması. Mesele “Yeni CHP” diye anlatılan heyulanın gün yüzüne çıkacak olması. CHP, İstiklal Mahkemeleri’ni kurup halkı astığı günlerden bugüne kadar, tarihi boyunca defalarca düştüğü rezalet sarmalının en beterinin içinde şu anda. Hayatlarının en karanlık, en derin çukurunda boğulmak üzereler ve “Baraja itiraz” ellerindeki son taş. Şimdi o son taşı attılar. Vurdu vurdu… Eğer bu taşla da vuramazlarsa; bakın siz o CHP tabanı, CHP’yi Kemal Kılıçdaroğlu ve A takımının başına yıkıyor mu, yıkmıyor mu…

HDP’yi koruyorlar aziz dostum. HDP baraj altında kalacak diye ödleri patlıyor hepsinin. “Hadi karar aldık ittifaka beraber giriyoruz” da diyemiyorlar; çünkü sabrı burnuna gelmiş taban, küçücük bir saçmalık bekliyor. HDP’yi de gözden çıkaramazlar çünkü üst kattakilerin gönlünde yatan aslan öyle Mustafa Kemal falan değil; Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan! Hal böyle olunca HDP çökecek diye kahroluyorlar; ama gel gör ki, CHP tabanı öfkenin sınırında bir kelimelik hata bekliyor.

Ne yardan ne de serden geçiyorlar. HDP’yi terk edemezler, ittifak kurup tabanı da terk edemezler. Mecburen baraja itirazın en yüksek sesli yaygarasını yapıyorlar.

Diriliş Postası


 Çamlıhemşin Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Çamlıhemşin Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ANKET

YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

KEVSER YAPI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]