17 Şubat 2018, 12:44 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

AYDER AYDERLER KAZANDIRACAK !

AYDER AYDERLER KAZANDIRACAK !

CEMİL KUS

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 131393kez okunmuştur

Yayla kültürü, tarihi eserleri, doğal güzellikleri, ormanları, dereleri, çağlayanları, temiz dağ havası, suyu, kısaca alternatif turizm imkânları açısından geniş bir turistik çekim yelpazesine sahip olan Çamlıhemşin ilçesi, İhale aşamasına gelen Ayder Kayak ve Teleferik merkezinin bir an önce yapımına başlanması için gün sayıyor.

KAYAK MERKEZİ SADECE AYDER'İ DEĞİL RİZEYİ İHYA EDECEK

Rize Turizmine öncülük eden Ayder'de yapılacak olan Kayak merkezi Ayder'in yanı sıra ilin bütün yaylalarına Turist akını yaşanmasına vesile olacak.

Dik yamaçlı vadileri, doruklara ulaşılabilir dağları, buzul golleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesi olan Çamlıhemşin'de  kayak ve trekking gibi hobi turizm etkinliğine uygun bir çok yayla mevcuttur.

AYDER RİZE'YE HAREKETLİLİK GETİRMİŞTİR

Ayder ve Çamlıhemşin'e bağlı yaylalarda yapılan şenliklerin ulusal basında yer bulması, yerel yönetimlerin yaptığı tanıtım faaliyetleri, bölge halkının ve kültürünün gizemli çekiciliği turizmde bir hareketlenmeyi de beraberinde getirmiştir. 

RİZE TURİZMİN AÇILIŞ KAPISI AYDERDİR

Rize ilinde Ayder gibi marka olmuş bir Turizm beldesinin olması diğer yaylaları'nda Turizm'e kazandırılmamasına vesile olmuştur. Var olan turizm potansiyelinin Ayder öncülüğünde ortaya çıkartılmaya başlanmasıyla birlikte bölgeye olan iç turizm talebinde artış gözlenmiştir. Bunu doğal bir sonucu olarak da seyahat acenteleri kurularak bir hafta ile on gün arasında değişen sürelerde Rize ilçelerinin tamamını kapsayan turlar düzenlenmeye başlanmıştır.

AYDER YENİ AYDERLERİN ORTAYA ÇIKMASINDA ÖNCÜ OLACAK

Son zamanlarda Rize'nin bazı ilçelerinde ortaya atılan söylemlerin aksine İl Valisi Erdoğan Bektaş'ın önemli bir projesi olan 11 Ayder oluşturma gayreti Ayder'in yerini ve önemini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Ayder yaylası kendi içinde hiç bir yayla veya hiçbir ilçeye rakip değil el ele verip Turizm faaliyetlerinin bütün ile yayılmasında öncülük etmeye hazır bir Turizm merkezidir. Aydersiz 11 Ayder projesinin hayata geçirilmesi hayalden öteye geçemez.
AYDER BİZE YENİ AYDERLER KAZANDIRACAK BUNA EMİN OLUN.

Bizler üzerimize düşen gayreti gösterirken karşımızda duruyor gibi görünen bazı parasına ve gücüne güvenenlere bir deyimimle cevap vermek isterim '' KAYAK MERKEZİNİ PARASI ve GÜCÜ OLAN DEĞİL AYDER GİBİ BİR MARKAYI ELİNDE BULUNDURAN HAK EDER'' saygılarımla...


SELAM VE DUA İLE
 Çamlıhemşin Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Çamlıhemşin Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ANKET

YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

KEVSER YAPI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]