08 Ocak 2019, 20:51 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

KORKAKLAR

KORKAKLAR

RİZEM

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 13217kez okunmuştur

KORKAKLAR ZAFER ANITI DİKEMEZ..

Başlık günümüzde yaşananları gayet iyi yorumluyor aslında, her birimizin gün içerisinde şikayet ettiği durumlar; hep aynı korkak makamlar, hep aynı korkak mevkiler... 

Okuyan kitlenin şu anda "Vallahi de evet, bu konu" dediğini duyuyor gibiyim. Ben konuya şahıslara dayalı olarak değil Muhafazakar Sivil Toplum Kuruluşlarının karşılaştığı durumlara dayalı olarak yorumlayacağım. 


Bu ülkede muhafazakar kesim 1950’den bu yana hep sıkıntı ile karşı karşıya kalmaktadır. Nedeni ise -açık ve net söyleyeceğim- "bizden" diye makamlara gelip aslında sadece rüzgar olan makamlarında korkarak oturanlar yüzündendir. 

Oysa ki bu milletin cefakar bir çok cesur evladı hazırda duruyordur. Fakat bunlar makam, mevki istemez devlet büyüklerinin dediklerine bakarlar. Arada cesuru ve korkağı ayıran fark da bu zaten. 

Yazım tüm yöneticileri kapsamamaktadır. Sadece şu an bizden yani muhafazakar gibi görünüp de "bunlar zaten bize bir şey demez" diye düşünüp muhafazakar kesime destek vermekten çekinen ve tam tersi olarak da diğer kesimin her söylediğine sırf yaranmak için "tamam" deyip uzatmayanlaradır... 

Devletin ve milletin bekası için hizmet veren, örneğin TÜGVA gibi vakıfların, bu kadrolara; vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi olan, ahlaklı ve bunlardan önce Allah’a inancı olan, devletin her türlü zor durumunda cesur duruş sergileyecek, her seferinde devletin ve milletin bekasını düşünecek, asla 'yanlışa doğru' demeyecek, dirayetli, liyakatli, kula kulluk etmeyen gençleri yetiştirmesi, bunlar ile birlikte mevcut kadrolara destek vermesi gerekmektedir. Bu kapsamda bu tarz vakıflara destek verilmesi, bu vakıfların önünün açılması lazımdır, elzemdir. 

Buradan açık ve net şunu söylemek isterim ki, korkak bir şekilde hareket etmeye devam eden yöneticiler bir gün felaket ile burun buruna gelecek, rüzgar tarafından çarpılıp gidecektir. 

Unutmayınız ki elini taşın altına koymayıp oturduğu yerden 'öyleymiş' gibi görünen ama öyle olmayan yöneticiler zamanı geldiğinde bu ülkeye tekrardan büyük bir zafer anıtı dikildiğinde o zafer anıtını dikenlerin içinde olmayacak, rüzgarın esintisi ile yok olup gideceklerdir.

Nedeni ise çok basit:
Çünkü korkaklar,zafer anıtı dikemezler.

selam ve dua ile


 Çamlıhemşin Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Çamlıhemşin Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]