27 Kasım 2018, 18:27 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

AK Parti'de son durum...

AK Parti'de son durum...

Süleyman ÖZIŞIK

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 13139kez okunmuştur

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün 20 ilin daha belediye başkan adayını açıklayacak. İsmi açıklanacak isimler Ankara'ya, AK Parti Grup Toplantısı'na davet edildi.

Açıklanması beklenen iller şunlar:

Ankara, İzmir, Balıkesir, Sakarya, Konya, Muğla, Trabzon, Eskişehir, Hatay, Mardin, Uşak, Çanakkale, Çorum, Sivas, Yozgat, Karaman, Muş, Bingöl, Çankırı ve Afyonkarahisar.

Ankara'da Mehmet Özhaseki ismi kesinlik kazandı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini hakkıyla tamamladıktan sonra Ankara’da seçim çalışmalarına başlayacak Özhaseki. 

İzmir'de Nihat Zeybekçi de kesin gibi. İl yönetimi Nükhet Hotar ismini istese de Genel Merkez Nihat Zeybekçi’de karar kıldı. 

Balıkesir'de mevcut belediye başkanı Zekai Kafaoğlu aylar öncesinden söylediğimiz gibi, aday gösterilmeyecek. Onun yerine Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz geliyor. 

Trabzon'da da değişim var. 

Öğrenebildiğim kadarıyla yapılan araştırmalarda öne çıkan iki önemli isim vardı. Bunlardan biri Ortahisar Belediye Başkanı Avukat Ahmet Metin Genç, diğeri ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten Mazhar Yıldırımhan. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteği üzerine yapılan son ankette ismi ön plana çıkan kim ise o aday gösterilecek.

Geride kalan illerin neredeyse tamamında değişim bekleniyor.

Bu arada dikkat ederseniz İstanbul listede yine yok. Ancak bu durum bazıların söylediği gibi yaşanan bir kriz yüzünden değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Binali Yıldırım ile istişare yapmadan ilçeleri belirlemek istemiyor.

Yani sebep tamamen nezaket!..

Ayrıca geçen yazıda da bahsettiğim gibi, bazı ilçelerde yeniden anketler yapıldı. Bu ilçelerden biri 500 binin üzerinde seçmenin oy kullanacağı Esenyurt'tu... 

Bana gelen bilgilere göre, mevcut Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe yok. Son ankette Azmi Ekinci ile yarışan Belediye Başkan Yardımcısı Gazanfer Karakaş'ın ismi ön plana çıktı. Ama Cumhurbaşkanı hangi isimde karar kılacak, orasını bilemiyorum.

Hazır ilçelere girmişken, son bilgiyi de paylaşayım.

Bugün yapılacak grup toplantısından hemen sonra geride kalan 21 il daha açıklanacak ve 81 bil tamamlanmış olacak. Hemen akabinde Türkiye'deki tüm ilçeler için çalışmalara başlanacak. 

Asıl büyük değişim de zaten buralarda yaşanacak!

yazının kaynağı


 Çamlıhemşin Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Çamlıhemşin Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ANKET

YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

KEVSER YAPI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.045 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]