10 Kasım 2018, 19:46 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Kötüye iyi, iyiye kötü demek !

Kötüye iyi, iyiye kötü demek !

CEMİL KUS

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 13483kez okunmuştur

İnsanoğlu çok karışık bir yapıya sahip… 

Güzele çirkin, çirkine güzel diyenler var. Güzellik ve çirkinlik görecelidir. 'Ne var bunda?' diyebilirsiniz. Ancak kötüye iyi, iyiye kötü diyenleri ne yapacağız? Hak olanı hak gibi görmeyip, batıla ram olanlar var. 

Gelin şimdi göreceli deyin bakalım, diyebiliyor musunuz?

Vefa çok önemli bir duygudur. Sadakat çok çok önemlidir. Kendini bilen insan, bu iki duyguyu da kendinde yaşatır. Bir sevdadır, sevdalının kalbi gibidir dava. Ona tutkuyla, aşkla, imanla bağlanılır. Çünkü Allah yoludur. Bu yolda vefanın, sadakatin rolü çok çok önemlidir. Gözlerin görmesi gerekir. Gözlerin perdesiz, açık olması gerekir. Kalpler fitne girişimlerinden uzak olmalıdır.

Davası hak olanların şerle işi olmaz; ancak mücadelesi olur. Hakkın geldiğini, batılın zail olduğunu göremeyenler, millet gerçeğini inkar ederler. Bunu kendilerinin  içi geçmiş siyasi ümmetçilik anlayışına bağlarlar. Kendi milletlerinin hak için yaptıklarını, adaletin dağıtıcısı olduğunu unuturlar, inkar ederler. Vatan Arap dünyası içinde kocaman bir ümmetin oluşturduğu coğrafyadır onlar için.

Bir de, insanı, "mukaddes yüke hamal" olmakla görevli gören, su akar yolunu bulur, ha işte öylece su misali kıvrım kıvrım akar ya diyerek yolunu bulduğuna inanan; ama hak yolunu bulur diyen, hakkın uygulanmasını gaye edinen, hakkın galebe gelmesi için çalışan, ecdadının iyi yönlerini uygulamaya çalışan bir dava ve erleri vardır… İmanını, aşkla süsleyen ve içten, samimi bir his taşıyanlar, 'Allah Allah' diyen bir dava ve neferleri vardır.

Bu davanın karşısında durulmaz. Bu davaya savaş açılmaz. Allah Yolunun yolcularının davasıdır bu. Şehit kanlarıyla yıkanmış bu dava abdest almış, imanla "Allah Allah" demiştir. Hakkın galebe gelmesi içi tüm çirkinliklere tahammül etmiş dava, yüce bir davadır.

Bu davayı bitirmek için çalışanlar ve onlarla işbirliği yapanlar, ateşe benzin dökenler gibidir. Tarihte her dem  olduğu gibi, bu şer odakları, şer koalisyonun amaçlarına ulaşamamış ortakları gibi, çöp olup, kuvvetli, imanlı rüzgarın önünde uçuşup, dağılacaklardır.

Ve her şeye rağmen, bozuk zihniyetlerin işbirliğine rağmen, Hak batıla karşı galebe çalacaktır. Dava adamlarına, Allah Yolunun yolcularına, hak geldi batıl zail oldu diyenlere, imanla her cephede savaşan neferlere selam olsun!

Devletine terörist diyen, Türk Milletini yok sayan, bu yolda işbirliği yapanlar, hak davaya savaş açanlar kahrolsun.

Rabbim herkese hak olanı hak, şer olanı şer gibi görmeyi nasip etsin, kafaları karışık olanlara, kafalarını kuma gömmeyi değil, hidayet eylesin.

selam ve dua ile...


 Çamlıhemşin Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Çamlıhemşin Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]