• 0

31 Temmuz 2018, 23:04 - Anasayfa // EĞİTİM Haberi yazdır

Çamlıhemşin'de Yeni Bir Proje Daha Hayata Geçiyor

Çamlıhemşin'de Yeni Bir Proje Daha Hayata Geçiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin açılışını yaptığı “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul” Projesi Çamlıhemşin'de uygulanacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Proje kapsamında daha önce eğitim alma imkânı olmayan bayanlara önemli birçok alanda uzmanları tarafından eğitim ve bilinçlendirme yapılacak.

''Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul'' Projesi Çamlıhemşin'de uygulanması konusunda karar alındı. Proje, devlet kurumları ile sivil toplum örgütlerin birlikte çalışması gereken bir alanda faaliyet gösterecek. Özellikle okula gidememiş, eğitim alamamış kadınlara yönelik bazı önemli eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirilmesi planlanırken Proje kapsamında hazırlanacak mobil eğitim otobüsü Çamlıhemşin merkez'de eğitim faaliyetleri gerçekleştirecek.

Çamlıhemşin Kaymakamı Okan Daştan ''Projeyi çok önemli bir proje olarak görüyoruz.  Bütün kurumlarımızla bu projenin aktif şekilde destekçisi olacağız. Projeyi Çamlıhemşin'de uygulama kararı alan Sayın valimiz olmak üzere YEK Adım derneği yöneticilerine teşekkür ediyor, Çamlıhemşin için hayırlı olmasını temenni ediyorum”. dedi.

Daştan, Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Kültür Bakanlığı desteği ile YEK Adım Derneği tarafından düzenlenen “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul Projesi” Çamlıhemşin programı 6 Ağustos 2018 tarihinde başlayacaktır. Proje kapsamında ilçemizde “Mobil Okul” içerisinde Aile içi İletişim,Çocuk Yetiştirmek, Değerlerimizi Yaşatmak, Kadın Sağlığı ve Hijyen, Psikolojik Danışma Günü olmak üzere uzmanlar tarafından 5 günlük eğitim programı düzenlenecektir. Hedef grubu 18 yaş üzeri ve sosyal imkanları kısıtlı kadınlar olan eğitim programı sabah grubu (saat 10.00-11.00) ve öğle grubu (13.00-14.00) olacak şekilde planlanmaktadır. Sabah grubu 30 kişi ve öğle grubu 30 kişi olmak üzere toplamda 60 katılımcı belirlenerek hafta içi 5 gün boyunca Belediye önünde bulunacak mobil araçta eğitim devam edecek ve eğitimin son gününde Belge Töreni yapılacaktır. Katılmak isteyen bayanlarımızın ilgili köy muhtarlığına ya da ilçe yazı işleri müdürlüğüne gelerek en geç Cuma gününe kadar isimlerini bildirmeleri gerekmektedir.'' dedi.

çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EĞİTİM Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]