• 0

06 Haziran 2018, 19:36 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Avcı, Tünellerin Devamını Müjdeledi

Avcı, Tünellerin Devamını Müjdeledi

“Salarha Tünelleri çift tüplü yapılıyorsa bunun mutlaka devamı düşünülmüştür” diyen AK Parti Rize Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, “Salarha’ya hak ettiği yatırımlar yapılacaktır” şeklinde konuştu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Avcı, Salarha Vadisi Yeni Şehir Kalkındırma ve Dayanışma Derneği ziyaretinde yapmış olduğu konuşmada, Salarha Tünelleri’nde Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimlerine kadar bir çok konuya değindi.

“CUMHURBAŞKANI’NA AYRI AK PARTİ’YE AYRI OY VERMEK TESPİHİN İMAMESİNİ KOPARMAKTIR”

Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etkin bir şekilde hükümet edebilmesi için mecliste 400 AK Parti milletvekilinin olması gerektiğini vurguladı.

Avcı, “Cumhurbaşkanlığı’nda oyumu Recep Tayyip Erdoğan’a, milletvekillinde ise başkasına oy vereyim diye söylemler duyuluyor. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Bu senaryonun planlayıcıları Türkiye’de değildir ve Recep Tayyip Erdoğan’ı sevenler de değildir. Maksat tespihin imamesini almaktır. İmame alınınca tespih dağılacaktır. Sadece Cumhurbaşkanı’nın seçilmesi yeterli değil, yanına onun gibi düşünen, onun duygusuyla beslenmiş, onun siyasi paradigmasıyla hareket edecek en az 400 tane milletvekili teslim etmemiz lazım” dedi.

muhammed-avci-(4).jpg

“SADECE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A OY VERMEK ONU ELİ KOLU BAĞLI PEHLİVAN GİBİ MİNDERE ÇIKARMAYA BENZER”

Avcı verdiği örnekle milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimini arasındaki uyumun nasıl olması gerektiğini şöyle aktardı, “Bizim bir pehlivanımız var. Sürekli onu mindere çıkarıyoruz herkesi deviriyor. Bu sefer ona diyoruz ki ‘yahu pehlivanımız sen herkesi güzel deviriyorsun ama bu sefer seni rakiplerinin karşısına elini ayağını bağlayarak çıkarmak istiyoruz’ ve yine rakiplerini yenmeni istiyoruz. Bu olacak iş değildir. Bu oyuna kesinlikle gelmeyelim. Meclis çoğunluğu olmadığı müddetçe Cumhurbaşkanımızın hükümet edebilmesi asla mümkün değildir. Sadece kanun hükmünde kararname yetkisi vardır. Bunlar da yasaların üzerinde değildir” diye konuştu.

“SALARHA VADİSİ BİZE HER ZAMAN SAHİP ÇIKTI”

Avcı, “Salarha Vadisi bize bu güne kadar her zaman sahip çıktı. Vereceğiniz güçlü destek sonrasında bölgemize yatırım alırken elimizde önemli veriler olacaktır. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Salarha köylerine ve belediyelerine bizim iktidarımızdan önce görülmeyen yatırımları yaptık” dedi.

“BİZ SIRTIMIZDA KÜFE TARIŞIRIZ, BOL KESEDEN ATAMAYIZ”

Avcı, “Bir bölgeye çift tüplü bir tünel yapılıyorsa bunun mutlaka arkasında bir düşünce ve planlama vardır. İktidar partisi sahipleri sırtında küfe taşımaktadır. Biz bol keseden atamayız. Bütün hazırlığımız tamamladıktan sonra ancak konuşabiliriz. Salarha Vadisi’ne gerek yatırım mutlaka yapılacaktır. Muhalefet partileri gibi değiliz. Bazı siyasi partiler Salarha vadisine gidip, bunlar bu güne kadar Salarha Tüneli’ni yapamadı, biz Recep Tayyip Erdoğan’a söyleyeceğiz yaptıracağız diyorlar. Yani Recep Tayyip Erdoğan adına da konuşmaya başlayan muhalefet partisi siyasetçileri var. Rize vilayetinde Recep Tayyip Erdoğan adına birileri konuşacaksa bunlar AK Parti’nin 3 milletvekili adayıdır” dedi.

muhammed-avci-(1)-001.jpgmuhammed-avci-(2)-002.jpgmuhammed-avci-(3).jpgmuhammed-avci-(6).jpg

muhammed-avci-(5).jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

ANKET

YEREL SEÇİMLERDE KİME OY VERECEKSİNİZ ?

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

KEVSER YAPI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]