• 0

20 Nisan 2018, 08:23 - Anasayfa // MEDYADAN Haberi yazdır

29 Genç Çiftçimize 174 Büyükbaş Hayvan

29 Genç Çiftçimize 174 Büyükbaş Hayvan

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Genç Çiftçi Projesi kapsamında Rize merkezde büyükbaş hayvan almaya hak kazanan başvuru sahibi29 genç çiftçimize 174 büyükbaş hayvanMüdürlüğümüzce teslim edildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzce yapılan dağıtım törenine İl Müdürü Şafak BULUT, teknik personelimiz ve genç çiftçiler katıldı.Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İl Müdürü BULUT; "Hayvanların genç üreticilere hayırlı olmasını dileyerek bu hayvanlara iyi bakmalarını, yetiştiricilikte karşılaşılabilecek sorunlara karşı İl/İlçe Müdürlükleriyle irtibata geçmelerini tavsiye etti.

Bakanlığın tarımda sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi, genç çiftçilerin desteklenebilmesi, gelir düzeyinin yükseltilebilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulabilmesi ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkıda bulunulabilmesi için Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Programı'nın uygulamaya koyulduğunu ve bu tür projeler sayesinde genç çiftçilerin tarım ve hayvancılığa yönlendirilerek ülke ekonomisinde tarım ve hayvancılık sektörünün canlı tutulmasını amaçladıklarını dile getirdi.
Bilindiği üzere 17.04.2018 tarihinde de Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında Kalkandere-İyidere-Derepazarı-Çayeli-Güneysu-Ardeşen-Fındıklı ve Pazar ilçelerimizde bulunan 59 genç çiftçimize; toplamda 354 adet Büyükbaş (Sığır) dağıtılmıştı.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer MEDYADAN Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

KEVSER YAPI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]