• 0

10 Nisan 2018, 21:37 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Rize İli 2018 yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Bektaş başkanlığında yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yeşil Yol Projesi kapsamında Trabzon-Uzungöl’den Artvin-Arhavi’ye kadar kesintisiz ulaşımın sağlanması için çalışmalar devam ediyor.

Üçer aylık dönemler halinde gerçekleştirilen, kamu kurum-kuruluşlarınca yürütülen ve planlanan yatırımların değerlendirildiği, 2018 yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Rize Valisi Erdoğan Bektaş Başkanlığında yapıldı.

Rize Valiliği Ayder Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve sekretaryası İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğünce yürütülen toplantıya, Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr.Reşat Kasap, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

rize-ili-2018-yili-2.-donem-il-koordinasyon-kurulu-toplantisi,-vali-bektas-baskanliginda-yapildi-2.jpg

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, toplantının açılışında yaptığı değerlendirmede; İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında, hafif geçen kış mevsiminin ardından, bir iş sezonunun arifesinde Rize genelinde planlanan yatırımların değerlendirileceğini belirtti.

Rize’de gerek iklim yapısı gerekse coğrafi şartları gereği sıklıkla doğal afetlerin yaşandığına vurgu yapan Vali Bektaş, “Bu anlamda geçen yıl Çayeli-Kaptanpaşa bölgesinde yoğunlukta olmak üzere bir doğal afet yaşadık. Kamu kurum ve kuruluşlarınca bölgede daha önce yapılan kapsamlı altyapı çalışmaları olmasa idi afetin boyutları çok daha farklı olabilirdi. Yaşanan bu doğal olaylardan, gerekli dersleri çıkardığımızı düşünüyorum. İlgili kuruluşlarca yapılması gereken altyapı yatırımlarının tamamlanması için çalışmalara devam edilmekte. Bu toplantıda, arkadaşlarımız bu yatırımlar hakkında detaylı bilgiler verecek” dedi.

Tünelinde sağlanan kontrollü geçiş sayesinde bu yıl Rize-Erzurum Karayolu 12 ay kesintisiz ulaşım sağlandığını belirten Vali Bektaş, “Ovit Tüneli gibi büyük çaplı altyapı yatırımlarından olan Rize-Artvin Havalimanında da planlanan takvim doğrultusunda çalışmalar devam ediyor. Bunun yanı sıra bizde turizm altyapı yatırımlarımıza hız verdik. Yeşil Yol Projesi kapsamında Trabzon-Uzungöl’den Artvin-Arhavi’ye kadar kesintisiz ulaşımın sağlanması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu sene sonuna kadar bunu sağlamayı ve dikey bağlantı yollarını da tamamlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Bektaş, yaptığı açıklamaların son bölümünde dönem içerisindeki kamu yatırımlarının sektörlere göre dağılımını da özetledi. Bu anlamda yatırımların; ulaştırma sektöründe 2,6 milyon, tarım sektöründe 905 bin, enerji sektöründe 6,7 milyon, sağlık sektöründe 18 bin, eğitim sektöründe 29 milyon, turizm sektöründe 4,9 milyon, imalat gıda sektöründe 8,5 milyon, konut sektöründe 13 milyon ve diğer kamu hizmetleri sektöründe 38,3 milyon TL. olduğunu belirtti.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yatırımcı kurumların çalışmaları ve projeleri hakkında yaptıkları sunumlar ile devam etti.

rize-ili-2018-yili-2.-donem-il-koordinasyon-kurulu-toplantisi,-vali-bektas-baskanliginda-yapildi-1.jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

ANKET

YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

KEVSER YAPI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]