• 0

04 Nisan 2018, 19:34 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Kaçkar Dağları Alan Kılavuzları Eşliğinde Gezilebilecek

Kaçkar Dağları Alan Kılavuzları Eşliğinde Gezilebilecek

Rize'nin Çamlıhemşin ile Artvin'in Yusufeli ilçesi sınırları içinde yer alan Kaçkar Dağları Milli Parkı, bundan böyle eğitimli "alan kılavuzları" eşliğinde gezilebilecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Doğa Koruma Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Ahmet Usta, yaptığı yazılı açıklamada, 12. Bölge Müdürlüğü olarak "Kaçkar Dağları Milli Parkı Alan Kılavuzu Kursu" açtıklarını belirtti.

Usta, 30 kişiden oluşan alan kılavuzu eğitiminin üç hafta süreceğini ifade ederek, şöyle konuştu: "İlk iki haftası fırtına ziyaretçi merkezimizde teorik eğitim, son hafta ise milli parkımızda uygulamalı eğitim şeklinde yapılacaktır. Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerler 'Alan Kılavuzu Sertifikası' almaya hak kazanacaktır. Bu eğitimin önemli olduğunu biliyoruz."

Usta, Kaçkar Dağları Milli Parkı'nın bundan böyle eğitimli "alan kılavuzları" eşliğinde gezilebileceğini aktararak, şunları kaydetti: "Milli Park alanı içerisinde 33 yayla ve 9 köy bulunmaktadır. Kaçkar Dağları Milli Parkımız sahip olduğu kaynak değerleri bakımından, özellikle de içerdiği flora, fauna ve ender görülen ekosisteminden dolayı World Wide Fund for Nature ((WWF/ Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından dünyanın korunması öncelikli yüz bölgesinden biri olarak seçilmiştir. Alan kılavuzluğunun altyapısı 2673 sayılı Milli Parklar Kanunu'nun 16. maddesine dayanılarak hazırlanan yönetmelikle oluşturulmuştur. Alan kılavuzluğunu daha etkin hale getirebilmek milli park kaynak değerlerinin korunarak kullanılmasını sağlamak, ziyaretçilerin bilgilendirilmesi ve ziyaretçilere doğru sağlıklı tanıtılması amacıyla günün şartlarına daha uygun yeni bir eğitim programı düzenlenmesi zarureti hasıl olmuştur.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

ANKET

YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

KEVSER YAPI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]