• 0

19 Eylül 2019, 20:57 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Rize’de Tonlarca Balığa El Konuldu

Rize’de Tonlarca Balığa El Konuldu

Rize İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerince eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde 3,5 ton asgari avlanabilir boyun altındaki balığa el konuldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2019/2020 Avcılık sezonunun açılmasıyla birlikte avcılığı yapılan türlerin boy sınırlarının altında olduğuna dair gelen şikâyetler üzerine Rize İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerince eş zamanlı olarak çapraz denetimler gerçekleştirildi.

İl ve İlçe Müdürlüklerindeki su ürünleri kontrol görevlilerine Sahil Güvenlik (SAGET-34) Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün verdikleri destekle nakil vasıtalarına yönelik gerçekleştirilen denetimde 3,5 ton asgari avlanabilir boyun altındaki balığa el konuldu.

Yapılan denetim sonucunda 2 adet nakil vasıtasına “4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğin 17. Maddesinde belirlenen boy ve ağırlık yasaklarına uymayan balık taşımak ve nakil belgesi olmadan balık nakletmek suçundan idari yaptırım uygulandı.

Rize Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması, su ürünleri stokları üzerindeki baskının azaltılarak gelecek nesillerinde su ürünlerini tüketebilmesi amacıyla hazırlanan mevzuata uymak tüm balıkçılarımızın görevi olduğunu kaydederek, “Bu kapsamda yasalar doğrultusunda kuralların uygulanması aşamasında tüm kurumlara görevler düşmektedir. Kanunda belirlenen asgari avlanma boylarına uyarak stoklarımızı koruyabilir her balığa en az bir kere üreme şansı vermiş oluruz. Bunun sağlanması için tüm ortak paydaşlarla avcılık sezonu boyunca denetimler devam edecektir. Her balığa en az bir kere üreme şansı verelim ve gelecekte de balık yiyelim. Daha küçüğünü avlamayalım, satmayalım, almayalım.” dedi.

rize’de-tonlarca-baliga-el-konuldu-(1).jpgrize’de-tonlarca-baliga-el-konuldu-(3).jpgrize’de-tonlarca-baliga-el-konuldu-(4).jpgrize’de-tonlarca-baliga-el-konuldu-(2).jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü
Erbakan'ın Listesinde 3 Rizeli İsim Erbakan'ın Listesinde 3 Rizeli İsim
1. Olağan Büyük Kongresini yoğun bir katılımla gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda (MKYK), Rizeli 3 isim yer al

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]