• 1

17 Eylül 2019, 18:03 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Rize Valisi'nden İlginç Yayla Çıkışı!

Rize Valisi'nden İlginç Yayla Çıkışı!

Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle Rize’de çöp toplama etkinliği düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Düzenlenen etkinlik öncesinde konuşan Rize Valisi Kemal Çeber yaylaların kirliliğine dikkat çekerek “Ayder’i gördüğüm zaman, Çağrankaya’yı gördüğüm zaman, nispeten Pokut’u gördüğüm zaman yol için gelenlere ne olur oraya yol yapmayalım diyesim geliyor. Çünkü yol yaptığımız zaman maalesef bilinçsiz, duyarsız, çevresini, doğasını ve geleceğini düşünmeyen ve daha da ziyade sizin büyükleriniz olan insanlar gittiği zaman oraları kirletiyor” ifadelerini kullandı.

 

Düzenlenen etkinlikte Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Alb. Hakan Dedebağı ve vatandaşlar üzerinde ‘Temiz Rize’ yazılı önlükleri ve eldivenleri giyerek sokakta çöp topladılar. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan program Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda son buldu.

 

Etkinlikten önce yapılan konuşmalarda sokağı temizlemenin vatandaşın görevi olmadığını fakat kirletmemenin büyük bir sorumluluk olduğunu dile getiren Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin “Burada yapacağımız 1 saatlik etkinlik elbette ki Rize’yi temizlemiş olmayacak. Eğer bu farkındalık davranış haline getirile bilirsek o zaman Rize’mizi temizlemiş olacağız. Temizlemek bizim görevimiz değil bizim işimiz değildir diyenlere rastlayabilirsiniz. Biz zaten belediye oalrak bu sokakları bu caddeleri mahallelerimizi, hülasa Rize’mizi  temizleyeceğiz. Ama kirletmeme gibi bir sorumluluğumuz var. Siz gençlere, çocuklara ve bütün ebeveynlere herkese bir sorumluluk düşüyor o da kirletmemek” ifadelerini kullandı.

 

Etkinlikte konuşan Rize Valisi Kemal Çeber ise insanların doğayı kirletmemesi gerektiği ve daha özverili davranması gerektiğine vurgu yaparak “Eldivenlerimizi ve uygun kıyafetleri sembolik olarak giydik, küçük bir program gerçekleştiriyoruz. Ama önemli olan bunu bir davranış kalıbı haline getirmek ve hayatımıza mal etmek. Bizim çok güzel bir şehrimiz var, bizim 3 bin 920 kilometre karelik Rize olarak mükemmel bir doğamız var, harika bir çevremiz var. Eğer insanlar olarak biz bunu bozmazsak, biz bunu kirletmezsek dünyanın en güzel yerinde yaşıyoruz. Yaylalara çıktığımız zaman çöpleri görüyorsunuz, yollara çıktığımız zaman çöpleri görüyorsunuz. Eminim sizde benim gibi bundan rahatsız oluyorsunuz. Ayder’i gördüğüm zaman, Çağrankaya’yı gördüğüm zaman, nispeten Pokut’u gördüğüm zaman yol için gelenlere ne olur oraya yol yapmayalım diyesim geliyor. Çünkü yol yaptığımız zaman maalesef bilinçsiz, duyarsız, çevresini, doğasını ve geleceğini düşünmeyen ve daha da ziyade sizin büyükleriniz olan insanlar gittiği zaman oraları kirletiyor. Biz bununla mücadele edeceğiz ama en çokta sizin gibi yeni nesillerden bu mücadeleyi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

Tevfik Yılmaz
Sayın Valimize kesinlikle katılıyorum. Maalesef insanımızın çoğu çöplerini orman içlerine ve yol kenarlarına bırakıp gitmekte. Gerçek doğa sevenlerin böyle birşey yapması mümkün değil. Benim yaylam Pokut yayladaki eskimiş pillerimi Pil toplama alanına atmak için yaşadığım yer olan Ankara'ya götürdüm. Çöpleri görünce inanın insan yaylada kimseyi görmek istemiyor. Çok nadır çöplerini toplama noktalarına indirenler de var. Geçen yıl bir araç arkasına çöp poşetini asmış aşağı indiriyordu. Fakat ne yazık ki çoğunluk kirletmekte.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]