• 0

30 Ocak 2019, 20:32 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

TBB Başkanı Feyzioğlu, AK Parti Rize'de

TBB Başkanı Feyzioğlu, AK Parti Rize'de

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, AK Parti Rize İl Başkanlığını ziyaret etti

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, çeşitli ziyaretler için geldiği Rize'de Rize Baro Başkanı Ümit Peçe'nin yanı sıra bölge illeri baro başkanlarıyla AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Feyzioğlu ziyarette, İl Başkanı İshak Alim ve yöneticilerle görüştü. Feyzioğlu, "Milli bir duruşa ihtiyaç var. Milli konularda milli beraberliğimizi sağlamlaştırmalıyız. Her milli meselede kenetlenmeliyiz. Bunu lafta değil özde yapmalıyız. Özde yapmak için ön yargıları kırmamız lazım. Ön yargılar nasıl kırılır? Siyasi partileri ayrım gözetmeksizin ziyaret ederek olur." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, AK Parti iktidarı sonrasında hukuka olan güvenin arttığını ve hukukun üstünlüğünün tesisi için çalıştıklarını ifade ederek, “Kendi değerleriyle barışık olmayan kendi değerlerini ötekileştiren kişilerin halka rağmen bir şeyler yaptığı dönemleri yaşadık bu ülkede. Dolayısıyla bizim iktidarlarımız döneminde bunlar artık geride kaldı. Artık toplumun değerlerini benimseyen, toplumun değerlerini özümsemiş, toplumun değerlerine yabancı bakmayan o değerlerden dolayı insanları ötekileştirmeyen bir anlayış hâkim oldu. Yine bizim iktidarımızdan önceki dönemlerde siyasi görüşünden dolayı kararların verildiği, insanların yargılandığı dönemler yaşandı çeşitli zulümler oldu. Karar verirken siyasi düşünceler etkili olmamalı. Dolaysıyla bizim de arzuladığımız kesinlikle budur. Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü olmalı.” dedi.

turkiye-barolar-birligi-(tbb)-baskani-metin-feyizoglu-ak-parti-rize-il-baskanligini-ziyaret-etti-(5).jpg

TBB Başkanı Feyzioğlu ise her çağdaş insan gibi siyasi düşünceleri olduğunu fakat hiçbir siyasi parti ile siyasi düşünceler anlamında faaliyetleri bulunmadığını söyledi.

Buna dikkat ederek uzak durduklarını belirten Feyzioğlu, "Oy verdiğimiz, vermediğimiz siyasi partiler olur. Türkiye Barolar Birliği başkanlığında, meslek örgütlerinin başkanlıklarında siyasi particilik yapılmaz. Biz, hukukun üstünlüğünü, yargının bağımsızlığını, mahkemelerde vatandaşlarımızın güven içerisinde yargılanmasını isteriz. Hakimimiz, savcımız, vatandaşa doğru davransın, haklı haksız, suçlu suçsuz ayırsın isteriz. Bunlar hukuk siyaseti talepleridir." diye konuştu.

turkiye-barolar-birligi-(tbb)-baskani-metin-feyizoglu-ak-parti-rize-il-baskanligini-ziyaret-etti-(3).jpg

Feyzioğlu, AK Parti'yi ziyaret ederek siyaset yapmadıklarını ve bir ilki başlattıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Rize'deki tüm siyasi parti il başkanlıklarını ziyaret ediyoruz. Amacımız toplumsal iletişimi, kucaklaşmayı sağlamak. Daha çok kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Milli bir duruşa ihtiyaç var. Milli konularda, milli beraberliğimizi sağlamlaştırmalıyız. Her milli meselede kenetlenmeliyiz. Bunu lafta değil, özde yapmalıyız. Özde yapmak için ön yargıları kırmamız lazım. Ön yargılar nasıl kırılır? Siyasi partileri ayrım gözetmeksizin ziyaret ederek olur."

Birbirinden farkı olmayan insanların gereksiz tartışmalardan uzak durması gerektiğine dikkati çeken Feyzioğlu, şunları kaydetti: "Aynı suyu içiyor, aynı yemeği yiyoruz. Birimizin başına bir şey gelince diğerininkine de mutlaka geliyor. Lira düşüyor, biz kaybediyoruz. Dolar düşüyor, biz kazanıyoruz. Fabrika açılıyor, biz kazanıyoruz. Biz birlikte yaşıyoruz. Bizim tüm siyasi partilerden talebimiz, artık bu toplum kutuplaşmak, birbirinden ayrı düşmek istemiyor. Birbirine düşmanlaşmak asla istemiyor, konuşmak istiyor. Son dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın besteci piyanist Fazıl Say'ın konserine gitmesini fevkalade olumlu bir adım olarak değerlendiriyorum. Doğru bir yönde ilerlediğimizi düşünüyorum. Biz de buna katkı sunmak istiyoruz."

Feyzioğlu, siyasi parti liderlerinin söylemlerinde şiddetten uzak, rol modeller olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından ziyaretin anısına Feyzioğlu ve Alim birbirlerine çeşitli hediyeler verdi. 

Feyzioğlu daha sonra diğer siyasi partileri ziyaret etti.

turkiye-barolar-birligi-(tbb)-baskani-metin-feyizoglu-ak-parti-rize-il-baskanligini-ziyaret-etti-(1).jpgturkiye-barolar-birligi-(tbb)-baskani-metin-feyizoglu-ak-parti-rize-il-baskanligini-ziyaret-etti-(2).jpgturkiye-barolar-birligi-(tbb)-baskani-metin-feyizoglu-ak-parti-rize-il-baskanligini-ziyaret-etti-(6).jpgturkiye-barolar-birligi-(tbb)-baskani-metin-feyizoglu-ak-parti-rize-il-baskanligini-ziyaret-etti-(8).jpgturkiye-barolar-birligi-(tbb)-baskani-metin-feyizoglu-ak-parti-rize-il-baskanligini-ziyaret-etti-(9).jpgturkiye-barolar-birligi-(tbb)-baskani-metin-feyizoglu-ak-parti-rize-il-baskanligini-ziyaret-etti-(10).jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.027 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]