• 0

19 Ocak 2019, 19:56 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

ÇAYKUR'un Mevsimlik İşçileri Dertli

ÇAYKUR'un Mevsimlik İşçileri Dertli

ÇAYKUR’da çalışan mevsimlik işçiler özlük haklarının iyileştirilebilmesi ve işsizlik maaşından faydalanabilmek için seslerini hemşehrileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a duyurabilmek için Rize’de bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Rize Valiliği önünde yaklaşık 250 ÇAYKUR Mevsimlik işçisi bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu. Grup adına açıklamayı Nurettin Öksüz okudu.

Öksüz, ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin Kanun Hükmünde Kararnamede yer aldığı şekilde 9 ay 29 gün çalıştırılmadıklarını ve yılın 6 ayı çalıştırıldıklarını, çalıştırılmadıkları 6 ayda ise iş akitlerinin askıya alındığından işsizlik priminden faydalanamadıklarını ve mağdur durumda bulunduklarını ifade ederek, “Bu basın açıklaması, biz ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin üyesi olduğu ÖZ GIDA İŞ Sendikasına, bölge milletvekillerimize, siyasi parti genel başkanlarına ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniştir.

ÇAYKUR’da 9500 mevsimlik işçi vardır. Mevsimlik işçilerin 9 ay 29 gün çalıştırılabilir ibaresi ÇAYKUR mevsimlik işçilerin kapsamamaktadır. Biz ÇAYKUR işçileri 6 ay çalıştırılmaktayız. Geri kalan altı ayda iş akitlerimiz askıya alındığından işsiz durumuna düşmüyoruz. İşsiz sayılmıyoruz ve İŞKUR imkanlarından faydalanamıyoruz. Buradan ÖZ GIDA İŞ Sendikası yönetimine bir an önce asli görevleri olan üyelerinin çalışma sürelerinin uzatılması, işsizlik fonundan faydalanabileceğimiz ve herkesi memnun edecek bir çalışma içerisine girmelerini bekliyoruz. Aldıklarıyla verdiklerini karşılaştırsınlar istiyoruz. Bu dönemde mecliste işsizlik maaşının kapsamının genişletilmesi konusunda çalışmalar var. ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin iş akitlerinin askıya alındığı süre içinde işsizlik maaşı alabilmeleri için önerge veren vekillerimize teşekkürlerimizi sunarız. Yalnız bu önergelere bölge milletvekillerimizin imzasının olmamasını hayretle izliyoruz. Bölge vekillerimizden ÇAYKUR işçilerinin de işsizlik fonundan faydalanabilmesi için destek vermelerini arz ediyoruz.” dedi.

caykur-mevsimlik-iscileri-dertli-mi-dertli.-mevsimlik-isciler-cumhurbaskani-erdogan’a-seslendi-(7).jpg

ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin mağduriyetlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a doğru aktarılmadığı savında bulunan Öksüz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep ettiklerini ve mevsimlik işçilerin sorunlarını bizzat kendileri anlatmak istediklerini ifade ederek, “ÇAYKUR mevsimlik işçilerin içinde bulunduğu sorunları, imkansızları Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tam ve net aktarılmadığını düşünüyoruz. ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin sorunlarını Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez de biz çalışanlardan dinlemesini rica ediyoruz.

Kurtuluş Savaşından sonra toparlanma dönemini bitirip hakimiyet döneminde olduğumuzu düşündüğümüz gelecekte tekrar ve yeniden tüm dünyaya hükmetme dönemine gireceğimizi ön gördüğümüz ve bunun için ülkemizin birliği beraberliği ve bekası için mücadele eden tüm liderlerimizden Allah’tan sağlık, sıhhat ve afiyetler dileriz.”

Grup, basın açıklamasının ardından MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan ile görüşmek için olaysız ve sessiz bir şekilde MHP Rize İl Başkanlığına yürüyüş gerçekleştirdi.

caykur-mevsimlik-iscileri-dertli-mi-dertli.-mevsimlik-isciler-cumhurbaskani-erdogan’a-seslendi-(1).jpgcaykur-mevsimlik-iscileri-dertli-mi-dertli.-mevsimlik-isciler-cumhurbaskani-erdogan’a-seslendi.jpgcaykur-mevsimlik-iscileri-dertli-mi-dertli.-mevsimlik-isciler-cumhurbaskani-erdogan’a-seslendi-(2).jpgcaykur-mevsimlik-iscileri-dertli-mi-dertli.-mevsimlik-isciler-cumhurbaskani-erdogan’a-seslendi-(3).jpgcaykur-mevsimlik-iscileri-dertli-mi-dertli.-mevsimlik-isciler-cumhurbaskani-erdogan’a-seslendi-(5).jpgcaykur-mevsimlik-iscileri-dertli-mi-dertli.-mevsimlik-isciler-cumhurbaskani-erdogan’a-seslendi-(6).jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]