• 0

18 Ocak 2019, 10:39 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Emekliye 340 TL ek zam

Emekliye 340 TL ek zam

Milyonları ilgilendiren düzenlemeler içeren torba yasa tasarısı, Meclis'ten geçti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milyonları ilgilendiren düzenlemeler içeren torba yasa tasarısı, Meclis'ten geçti. Cumhurbaşkanı tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek düzenleme, emeklilerden işsizlere, asker ailelerinden ev almak isteyenlere, kiracılara kadar pek çok kesimin yüzünü güldürecek.

● EN AZ BİN TL: Malullük ve yaşlılık sigortasından ödenen aylıklar ile her ay itibarıyla yapılan ödemeler toplamı, dosya bazında yapılacak ek ödeme dahil bin liradan az olamayacak.

Ölüm sigortasından yapılan ödemeler toplamı ise bu tutarın hak sahiplerinin hisseleri oranı esas alınarak tespit olunacak tutarından az olamayacak.

Bu düzenleme kapsamında hesaplanan aylıklar, belirlenen tutardan düşükse aradaki fark Hazine'den tahsil edilecek.


Edinilen bilgiye göre; 660 lira ile 999 lira arasında emekli maaşı alan 220 binden fazla emekli, yeni düzenlemeden yararlanacak.


Örneğin; ek ödeme dahil maaş 660 lira ise 340 liralık fark Hazine'den karşılanarak, emeklinin hesabına aylık bin lira yatırılacak. Dul ve yetim maaşı alanların aldıkları maaşlar da hisseleri oranında artacak.


● ASKER AİLESİNE SAĞLIK DESTEĞİ: Er ve erbaşların genel sağlık sigortalısı sayılmayan eş ve çocukları ile anne ve babaları, bakmakla yükümlü olunan kişi kapsamında sayılacak.


YILDA 1 KİRA CEPTE
● KİRACIYA İYİ HABER: Kira artışlarındaki üst sınır kur ve emtifa fiyatlarındaki gelişmelere hassas olan ÜFE yerine TÜFE'ye endekslendi.

Tarafların yenilenen kira dönemlerinde uygulanacak kira bedeline ilişkin anlaşmaları, bir önceki kira yılında TÜFE'deki 12 aylık ortalamalara göre değişim oranını geçmemek koşuluyla geçerli sayılacak.

Bu, kiracılara rahat nefes aldıracak. Mevcut sistemde kira artışı kur ve emtia fiyatlarındaki gelişmelere hassas olan ÜFE'deki 12 aylık ortalamalara göre değişim oranını geçemiyordu.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.035 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]