• 0

07 Ocak 2019, 16:20 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Avcı Rize'nin Gündemindeki Konuları Değerlendirdi

Avcı Rize'nin Gündemindeki Konuları Değerlendirdi

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Muhammed Avcı, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, programda havalimanı inşaatı, yerel seçim süreci, ilçe belediye başkan adayları, cumhur ittifakı ve kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Milletvekili Avcı, havalimanı inşaatının durması gibi bir durumun söz konu olmadığını ifade ederek, “Ülke olarak ciddi bir ekonomik savaşla karşı karşıya olduğumuzu görmek lazım. Maliye bakanımızın da açıkladığı üzere bir mali disiplin getirildi ve burada belli tedbirler alındı. Bu tedbirler çerçevesinde Cumhurbaşkanımızın da daha önce ifade ettiği,  başlamayan yatırımların bir süre ertelenebileceği ama başlayan yatırımların da hızlıca tamamlamayı hedefliyoruz demişti. Havalimanındaki konu ise bambaşkadır. Taşeron firma ile ihaleyi alan firma anlaşamaya bilir. O firmayı değişebilir. Bunlar kendi içinde yaşayabilecekleri konulardır. Havalimanı inşaatının durması gibi bir durum söz konusu değildir. Cumhurbaşkanımızda defalarca talimatlandırdı. Biz 29 Ekim 2020’ de buraya bir açılış yapmak istiyoruz. Ve ilk uçağın buraya inmesini arzu ediyoruz. Bununla ilgili yüklenici firmada ciddi bir gayret ortaya koyuyor. Ve hızını da görüyoruz. Havalimanı inşaatında duraklama söz konusu değildir.  Şuanda yaşanan konu firmalar arasında yaşanabilecek bir konudur.” dedi.

“Belediye Başkan Adaylarıyla İlgili Bir Hafta İçinde Olmasını Bekliyoruz”

İlçe belediye başkan adaylarının belirlenmesiyle ilgili çalışmaların tamamlandığını ifade eden Milletvekili Avcı, “Belediye başkan adaylarıyla ilgili çalışmalarımız aşağı yukarı tamamlandı.  Bir hafta içinde açıklamaların olmasını bekliyoruz. Vatandaşımızın teveccüh göstereceği, millet vicdanına mahkûm olmamış, partimizi en iyi şekilde temsil edebilecek, gönül belediyeciliği yapabilecek, hizmet belediyeciliği ortaya koyabilecek aday arkadaşlarımızı arıyoruz. Bu konuda da titiz çalışmalar yaptık nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımızındır.” dedi.

“Gönül Belediyeciliği İnşa Etmeye Çalışıyoruz”

Gelinen nokta itibariyle bu seçimlerde yeni bir zihniyet değişimini ortaya koyduklarını belirten Milletvekili Avcı, “ Değişen bir sosyoloji var. Yeni bir vatandaş tipi var. Artık yeni gençlerimiz var. Bu sosyolojiyi okuyabilecek bunların talep ve isteklerine cevap verebilecek, bir tevazu ortaya koyabilecek ve şehirlere adete yeniden bir ruh verebilecek bir gönül belediyeciliği inşa etmeye çalışıyoruz. Buda esasında bizim zihniyet dönüşümlerimizden en önemli başlangıçlarından bir tanesi. Onun için Hemşerilerimizin bize güvenmeye devam etmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı

Cumhur ittifakına da değinen Milletvekili Avcı, “MHP ile çok özenli iki tarafın da hassasiyet gösterdiği çok pozitif bir süreç yönetiyoruz. Cumhur ittifakını milletimiz kurdu tabanda kurulan bir ittifaktır bu. Vatandaşımızda bu ittifaka sahip çıkmıştır. Bu ittifakı özenli bir şekilde yaşatmaya çalışıyoruz.” dedi.

Kentsel Dönüşüm Çalışmları

Kentsel  dönüşüm çalışmalarına da değinen Avcı, “Belediye bloklarında başlayarak İsmail Kahraman Kültür Merkezin’e kadar olan bölgenin ciddi bir dönüşüme tabi tutulması lazım. Eğer bir kentsel dönüşüme tabi tutmazsak yarın bir gün daha kötü bir durumla karşı karşıya kalabiliriz. Bu anlamda Çevre ve Şehircilik bakanlığımız bir planlama yaptı. TOKİ başkanımız buradaydı Yağlıtaş bölgesini Salarha bölgesini baktık. Çeşitli rezerv alanlar oluşturmaya  çalışıyoruz. Çünkü bu kat yüksekliklerini koruyabilmemiz mümkün değil.” dedi.

“Ayder’i Korumamız Lazım. Nisan Ayında İlk Kazmayı Vuruyoruz.” 

Milletvekili Avcı Ayder’deki kentsel dönüşümle ilgili Nisan ayında ilk kazmayı vuracaklarını ifade ederek,” Ayder bizim için önemli. Türkiye’nin de önemli bir markası yolunda ilerliyor. Ayder’i korumamız lazım. Son toplantıda yaptığımız görüşmede artık Nisan ayında ilk kazmayı vuruyoruz. Öncelikli olarak 2 bin araçlık bir otopark yapılacak. 10 dönümlük bir özel idare arazisi var. Oraya bir kongre oteli yapmakla ilgili bir çalışmayı başlatıyoruz. Yine 10 dönümlük bir kamu arazisi var. Orayı da rezerv alan olarak belirledik. Şuanda var olan apart otelleri oraya inşa edeceğiz. Aynı zamanda yıkımı gerçekleştirilen otelleri de oraya taşımış olacağız. Ayder’de turizm işletmeciliği yapan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bu yıl için rezervasyonlarını alabilirler. Bu yıl herhangi bir yıkım çalışması yapılması planlanmıyor. Önce bu inşaatların tamamlanması lazım. Tamamlandıktan sonra yıkım yapılacak.” İfadelerini kullandı. 
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]