• 0

03 Ocak 2019, 17:12 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Ayder'deki Özel İdareye Ait Tesisler TOKİ'ye Devredildi

Ayder'deki Özel İdareye Ait Tesisler TOKİ'ye Devredildi

AYDER'DE İL ÖZEL İDARESİ'NE AİT KAPLICA TESİSLERİ TOPLU KONUT İDARESİNE DEVREDİLDİ

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Rize İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı başkanlığında yapılan Ocak aylık olağan toplantılarının 2. Birleşiminde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılması planlanan "Ayder Yaylası’nı Yenileme ve Koruma Projesi” kapsamında bölgede mülkiyeti İl Özel İdaresine ait taşınmazlar görüşüldü.

49547407_1235150949974831_9028077786551549952_n.jpg

Toplantıya, İl Genel Meclisi Üyelerinin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş, Genel Sekreter Yardımcısı Ümit Hüseyin Sarı, Birim Müdürlerinden İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Serkan Akşan ile Encümen Müdürü Ahmet Yıldırım katıldı.

49519641_1235150969974829_6226765705098821632_n.jpg

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından 2019 yılında çalışmalarına başlanılacağı açıklanan "Ayder Yaylası’nı Yenileme ve Koruma Projesi” kapsamında, Çamlıhemşin İlçesi Ayder Yaylası Kaplıca Mahallesinde mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan Kaplıca Tesislerinin ve Lokantanın bölgede yapılması planlanan çalışmaların hızlanması adına Toplu Konut İdaresi Başkanlığına bedelsiz devriyle ilgili talep mecliste görüşüldü. İlgili görüşlerin belirtilmesinden sonra Başkan Kazancı tarafından İl Genel Meclisine sunulan devir talebi, oy birliği ile kabul edildi.

Meclis Başkanı Mehmet Kazancı konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Ayder’de çok büyük bir kentsel dönüşüm çalışması başlıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta ilimizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımız bu proje üzerinde önemli çalışmalar yürütüyor. Bu çerçevede bölgede bulunan ve bizlere gelir getiren mülkiyetlerin bedelsiz olarak Toplu Konut İdaresi Başkanlığına devir talebi, orada yapılacak büyük yatırımların yanında söz konusu dahi edilmemesi gereken bir talep olduğu kanaatindeydim. Turizmle ilgili önemli çalışmalar yürüten il genel meclisimizin oy birliği ile bu talebi kabul etmesi ve bu kanaatimizi doğru görmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. İl Genel Meclisi Üyelerimize ve Turizm Komisyonumuza bu anlamda teşekkür ediyorum. Turizmimizin önemli can damarlarından olan Çamlıhemşin ilçemiz, yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi ve havaalanın tamamlanmasıyla bölgenin önemli bir turizm üssü olacaktır. Bu projenin bölgemize, ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığınca Derepazarı İlçe Başkanlığına atanan Derepazarı İl Genel Meclisi Üyesi Nurettin Baş’ı tebrik eden Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, “Nurettin bey genç yaşına rağmen edindiği bilgi birikim ve tecrübesiyle bu önemli görevi layıkıyla yerine getireceğine inancım tamdır. Meclis Başkanı ve İl Genel Meclisimiz adına kendisini tebrik ediyor, kendisine ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]