• 0

02 Ocak 2019, 15:16 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Vali Çeber'den El Sanatları Merkezinde İnceleme

Vali Çeber'den El Sanatları Merkezinde İnceleme

Rize Valisi Kemal Çeber, eşi ile birlikte Rize Talip Kahraman El Sanatları Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Rize Valisi Kemal Çeber, eşi ile birlikte Talip Kahraman El Sanatları Merkezi’ni ziyaret ederek, burada kursiyerlerle bir araya geldi ve yürütülen çalışmalar hakkında El Sanatları Merkezi Müdürü Muarrem Kazanbaş’tan bilgiler aldı.

Vali Çeber, Talip Kahraman El Sanatları Merkezi’nde ki Rize Bezi dokuma, dikiş, nakış ve cam süsleme atölyelerindeki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada; Rize bezinin, Rize kültürünün dışa yansıması olduğunu belirterek, “Rize ye özgün dokuma tezgahı yöreye has, yörenin kültürünü ince bir üslûpla yansıtan  desenleri, insanların günlük hayattaki ihtiyaçlarını karşılayan Rize Bezi, kültürel bir ürün olmanın yanı sıra ekonomik değeri olan bir üründür. Bu değerimizi daha iyi tanıtmalı ve pazarlamalıyız” dedi.

Talip Kahraman El Sanatları Merkezi’nde ki kursiyerlerle de sohbet eden Vali Çeber, bir toplumu ayakta tutan en önemli değerlerden birinin kültür olduğunu belirterek, “Sizler burada hem birer meslek ediniyor hem de kültürümüzü koruyarak gelecek nesillere taşınması adına büyük bir hizmeti yerine getiriyorsunuz. Bu anlamda gösterdiğiniz emek ve çabadan dolayı sizlere teşekkür ederim” dedi ve çalışmalarında başarılar diledi.

rize-valisi-kemal-ceber,-esi-ile-birlikte-rize-talip-kahraman-el-sanatlari-merkezini-ziyaret-ederek-incelemelerde-bulundu.-2.jpgrize-valisi-kemal-ceber,-esi-ile-birlikte-rize-talip-kahraman-el-sanatlari-merkezini-ziyaret-ederek-incelemelerde-bulundu.-1.jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]