• 0

10 Aralık 2018, 10:35 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Çamlıhemşin belediyesi doğallığa önem veriyor.

Çamlıhemşin belediyesi doğallığa önem veriyor.

Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu ilçenin doğal yapısına kavuştuğunu belirterek “ Son yıllarda yaptığımız yatırımlar ile ilçemiz turizmde canlılığını sürdürdü” dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Esin Bayrak'ın haberi....

Rize’nin Turizm potansiyeli yüksek ilçelerinin başında yer alan Çamlıhemşin ilçesi doğal turizmine yenilerini ekleyerek zirvedeki yerini korumaya devam ediyor.

Ayder Yaylası, Zil Kale, Çat ve birçok yaylası ile doğal güzelliklerini ön planda tutarak turizm de Rize’nin gözdesi olan Çamlıhemşin ilçesi doğal güzelliklerini korumaya yönelik çalışmalarla turizmde ilk sırayı kimseye kaptırmaya niyetli değil.

Dokuyu bozdurmayız

Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu ilçenin korunma altına alınması ile birlikte doğal yapıların özelliklerini koruduğunu belirterek “ İlçemizde bu yıl yaptığımız yöresel giydirme ile ilçemiz ayrı bir güzellik kazandı. Bu yıl içinde ilçemizi 600 binin üzerinde insan ziyaret etti. Sadece Zilkale’nin ziyaretçi sayısı öğrenciler hariç 300 binin üzerinde. Ayder Yaylası ise sürekli ziyaretçi akınına uğradı. Ayder yaylamızda yapılacak yeni proje ve teleferik projesinin hayata geçmesi ile Çamlıhemşin ve yaylalarımız ayrı bir değer kazanacak, yöre halkı olarak ilçemizin ve doğamızın dokusunu bozmadan turizm yolunda adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir numara olmaya devam edeceğiz

Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu ilçe sınırları içinde tarihi konaklarında turizme açılması için çalışmalar yaptıklarını belirterek “ İlçemiz merkezinde yaptığımız çalışmalar var. İlçenin merkezinin dar alanda sıkışması ile birlikte ayrı bir güzellik kazanmakta ve bu güzelliklere yeni eklemler yaparak, dere üstlerinde tarihi dokuyu bozmadan köprüler yaptık. Fırtına deresinin taşkınlığına karşı önlemlerimizi aldık. Halkımızın da desteği ile dokumuzu korumaya devam edeceğiz. Her yıl katmanlar ile ilçemize gelen ziyaretçi sayısını artırmak istiyoruz” dedi.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]