• 0

10 Aralık 2018, 08:54 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Soros dünyayı yakıyor

Soros dünyayı yakıyor

Renkli darbelerin baş finansörü Soros, 2003’te Gürcistan’da, 2004’te Ukrayna’da, 2005’te ise Kırgızistan’da toplumsal ayaklanmalarla hükûmetleri devirmişti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Fransa'da akaryakıt zamlarına karşı “sarı yeleklilerin” başlattığı protestolar hükûmetin geri adım atmasına rağmen devam etmiş, cumartesi günü sokaklar savaş alanına dönmüştü. Ülke yaklaşık bir haftadır toplumsal şiddet olaylarıyla çalkalanırken, olaylar Belçika ve Hollanda'ya da sıçradı. 


Fransa'daki gibi sarı yeleklerle ile sokağa çıkan protestocular, çeşitli kentlerde hükûmetin politikalarını eleştirdi ve istifa çağrısında bulundu. 

Batı Avrupa'da yaşanan olaylar, akıllara eski Sovyetler Birliği ülkelerinde yaşanan “renkli darbeler” ve bu darbelerin baş finansörü Soros'u getirdi. Birçok ülkede sivil toplum görünüşlü vakıfları bulunan Soros, 2003 yılında Gürcistan'da “Kırmızı Gül Devrimi”, 2004 yılında Ukrayna'da “Turuncu Kestane Devrimi”, 2005 yılında ise Kırgızistan'da “Sarı Lale Devrimi” gibi toplumsal ayaklanmalarla bu ülkelerdeki hükûmetleri devirmişti. 

ABD'li finans spekülatörü bir milyarder olan George Soros, dünyanın çeşitli ülkelerinde kitlesel ayaklanmaları destekleyerek ABD ve küresel sermaye işbirlikçilerini iktidara getirmeyi amaçlıyor. Soros Vakfı, birçok ülkede sivil görünümlü STK'lar aracılığıyla bu faaliyetlerini yürütüyor.
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü
Bakan Soylu Kato Dağı'nda Bakan Soylu Kato Dağı'nda
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bulunan Kato Dağı’na çıkıp bayram namazı kıldıktan sonra Mehmetçiklerin Ramazan Bayram

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]