• 0

24 Kasım 2018, 11:18 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Çamlıhemşin'de Çare Tükenmez !

Çamlıhemşin'de Çare Tükenmez !

Rize'de Mehmet Kaptan isimli bir işletme sahibi soba fiyatlarını pahalı bulunca varilden kendi sobasını kendisi yaptı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde restoran işleten Mehmet Kaptan, işletmesinde gerekli olan ısıyı sağlamak için bir çözüm yolu aradı. İşletme sahibi pratik zekasını çalıştırarak içi boş bir varil buldu ve varili bir sobaya dönüştürdü. 


Yaptıkları soba ile tahmin ettiklerinden daha da fazla ısı elde ettiklerini dile getiren Mehmet Kaptan, "Restoranı kış aylarında ısıtmak bir sorundu. Normal sobaların fiyatlarını ve düzgün ısıtamayacağını düşünerek kendimiz bir soba yapmaya karar verdik. Basit bir soba bugün nerden baksan 600-700 lira değerinde. Biz bunu kendimiz yaptık. Sahada zaten boş varilim vardı. Sadece bir ayak taktık bacasını yaptık, kapağını yaptık ve buda 100 lira maliyet olmadı. O sobadan iki tane kursam bu ısıyı alamayız. Mükemmel bir ısı elde ettik. Normal sobalardan çok üstün bir ısı elde ettik. 1 metrelik odunu kesmeden rahatlıkla alıyor, kök falan atabiliyoruz" dedi.

Restoranda müşteri olarak bulunan Hakan Yıldız işletme sahibinin kendi elleri ile yaptığı sobayı ilginç bulduklarını dile getirerek "Karadeniz'e, Rize'ye gezmeye geldik. Sağ olsunlar bizi misafir ettiler. Artı bir soba gördük ilgimizi çok çekti. Acayip bir şekilde varilden soba yapmışlar. Çok güzel olmuş. Şu anda çok güzel de ısıtıyor" diye konuştu.

soba-fiyatlarini-pahali-bulunca-varilden-kendi-sobasini-kendisi-yapti-(1).jpgsoba-fiyatlarini-pahali-bulunca-varilden-kendi-sobasini-kendisi-yapti-(2).jpgsoba-fiyatlarini-pahali-bulunca-varilden-kendi-sobasini-kendisi-yapti-(3).jpgsoba-fiyatlarini-pahali-bulunca-varilden-kendi-sobasini-kendisi-yapti-(4).jpgsoba-fiyatlarini-pahali-bulunca-varilden-kendi-sobasini-kendisi-yapti-(5).jpgsoba-fiyatlarini-pahali-bulunca-varilden-kendi-sobasini-kendisi-yapti-(6)---kopya.jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.039 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]