• 0

21 Kasım 2018, 17:58 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarına eğitim

Aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarına eğitim

Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programı kapsamında aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarına eğitim verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Halk Sağlığı Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Programları Birimi tarafından 2018 yılının son eğitimi 18 kişinin katılımıyla düzenlenen eğitimde ÇPGD programının tanıtılması, gebelik dönemi ve 0-6 yaş çocuğun sağlıklı gelişimini destekleyecek bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflendi.

İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen eğitimde, ÇPGD programının amacı, beyin gelişimi ve sağlık, çocuk ihmal-istismarı, sosyal destek alınabilecek kurum ve kuruluşlar, ÇPGD programında yer alan risk faktörleri ve müdahale yöntemleri de ele alındı.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD) Programı, çocuğun psikososyal gelişimini destekleme yöntemlerini birinci basamak sağlık hizmetleri içine entegre ederek, gelişimin en hızlı olduğu gebelik ve 0-6 yaş döneminde çocuğun gelişimini desteklemeyi, gelişimi etkileyebilecek risk etmenlerini erken belirleyip, erken müdahale etmeyi amaçlamaktadır” dedi.

Eğitim sonunda başarılı olan sağlık personellerine İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ve diğer yöneticiler tarafından katılım sertifikaları verildi.

Tepe, ayrıca ÇGPD programın ilde uygulanmasında üstün başarısı ve katkısı olan eğitimci personeli Sibel Akgül’e teşekkür plaketi takdim etti.

rize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(1).jpgrize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(2).jpgrize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(3).jpgrize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(4).jpgrize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(5).jpgrize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(6).jpgrize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(7).jpgrize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(8).jpgrize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(9).jpgrize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(10).jpgrize’de-cocugun-psikososyal-gelisimini-destekleme-egitimi--(11).jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]