• 0

04 Kasım 2018, 08:39 - Anasayfa // GÜNCEL Haberi yazdır

Avcı ''İstifasına Onay Verilmeyen Hiç Kimse İstifa Etmesin''

Avcı ''İstifasına Onay Verilmeyen Hiç Kimse İstifa Etmesin''

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, onay verilmeyen hiçbir ilçe başkanıyla teşkilat mensubunun aday adaylığı için istifa etmesine sıcak bakmadıklarını açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Rize İl Başkanlığı 101. İl Danışma Meclisi Toplantısında bir konuşma yapan Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, teşkilatlara ve ilçe başkanlarına uyarılarda bulundu.

Hiçbir teşkilat mensubunun istifasına onay verilmeden istifa etmemesi gerektiğini dile getiren Avcı, “İlçe Başkanlarımızdan taleplerimizi aldık. Şu anda Türkiye genelinde bütün ilçe başkanlarımızdan aday olmak isteyen arkadaşlarımızın talepleri şu an itibariyle elimizde. Rize’de de şu anda bir çalışma yürütüyoruz. İl Başkanımızla, milletvekillerimizle ve sayın bakanımızla gerekli değerlendirmeyi yapıyoruz. İnşallah bu konuda birbirimize olan hukukumuzu koruyarak ve genel merkezimizin de müsaadeleri çerçevesinde ilçe başkanlarımızın istifasına onay verildikten sonra istifa etmelerini özellikle istirham ediyoruz arkadaşlar. İl yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla ilçe yönetim kurulu arkadaşlarımızın da aynı şekilde kendi kademe başkanlarıyla istişare ederek bütün bilgileri il başkanımızda toplayarak yine bu onayların neticesinde istifa etmelerini özellikle istirham ediyoruz. Çünkü burada esas itibariyle partimizin omurgası teşkilatlarımızdır. Teşkilatlarımızda herhangi bir boşalmanın olmasını istemiyoruz. Çok kritik bir seçime doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bu kritik seçimi yönetecek tecrübeli arkadaşlarımızı da teşkilatlarımızdan kaybetmek istemiyoruz. Dolayısıyla bu anlamda gösterdiğiniz hassasiyete ben şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

muhammed-avci-050.jpg

Avcı, teşkilatlardan aday adaylığı sürecinde kendilerini doğru bilgilendirmelerini istediği konuşmasının devamında teşkilatlardan taraftarlık değil hakemlik yapmalarını istedi ve şunları kaydetti: “Yerel seçimler belki diğer seçimlerle mukayese edildiğinde çok daha zor bir tablo karşımıza çıkarıyor. Çünkü yerel seçimlerde muhtarlık seçimleri devreye giriyor, meclis üyelik seçimleri devreye giriyor, belediye başkanlık seçimleri devreye giriyor ve akrabalık ilişkilerinin dahi devreye girdiği çok kritik süreçlerle karşı karşıya kalıyoruz. Türkiye genelinde bu tabi her siyasi parti için geçerli. Bir siyasi parti bir ilçede kahir ekseriyetli çok güçlü oylar alırken yerel seçimde o belediyeyi kaybettiğine tanıklık ettiğimiz durumlar olmuştur. Dolayısıyla bu kadar ihtilaflı olduğu bir ortamda bu kadar farklı seçeneğin, farklı belirleyenin olduğu bir ortamda teşkilatımızın bizleri doğru bilgilendirmesi gerektiğinin özellikle altını çiziyorum. Bazen teşkilat mensubu arkadaşlarımız bu süreçleri yönetmesi gerekirken süreç içerisinde bir taraftar edasında meseleye yaklaşmaya başlıyor. Biz burada teşkilatımızın taraftarlık değil hakemlik yapmasını istiyoruz ve bu hakemlikle birlikte süreci yönetmesini istiyoruz. Belediye başkan aday adaylığı müracaatlarının yayınlandığı andan itibaren zaten teşkilatlarımızın bu görüşleri, kanaatleri özellikle alınacak, toparlanacak. Tekrar altını çiziyorum arkadaşlar. Burada safaati yönetecek, bu süreci tam anlamıyla yönetebilecek hakemlere ihtiyacımız olduğunun özellikle altını çiziyorum.”

Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ile AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve partililer katıldı.

muhammed-avci-rizede.jpgmuhammed-avci-1-002.jpgak-parti-rize-il-baskanligi-101.-il-danisma-meclisi-toplantisi.jpgak-parti-rize-il-baskanligi-101.-il-danisma-meclisi-toplantisi2.jpg
çamlıhemşin.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Çamlıhemşin Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Tümü

NALİYA OTEL ÇAMLIHEMŞİN

AYDER VALLEY PALACE

HUZUR KONAK OTEL / ÇAMLIHEMŞİN

KOÇDÜZÜ YAYLASI / ÇAMLIHEMŞİN

Çamlıhemşin Haber

sanalbasin.com üyesidir

Çamlıhemşin HABER- BOLGENIN EN GUNCEL HABER SITESI #rize #çamlıhemşinhaber #ayder,Çamlıhemşin Otelleri, Çamlıhemşin otel fiyatları,Çamlıhemşinhaber, Ayder, yayla ,haber,son dakika, Çamlıhemşin, koçdüzü, adalıgöl,camlihemsin, ayder , rize, karadeniz, yayla,dikkaya, topluca, zilkale, pokut, koçdüzü, yeşilyol

Adres : Çamlıhemşin / Rize cemilkus53@hotmail.com

Faks : cemilkus53@hotmail.com
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]